WYJAZD NA OPERĘ NABUCCO

CCF20160912_00001


 

WYJAZD NA BASENY TERMALNE

CCF20160907_00000


ZAPISY NA ZAJĘCIA STAŁE

 

CCF20160824_00001


 


KONKURS FOTOGRAFICZNY 

„Kobiór w obiektywie – cztery pory roku”

Foto konkurs wiosna lato

Wójt Gminy Kobiór i Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Kobiórze zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Tematem zdjęć powinny być widoki przedstawiające Kobiór; zarówno samą miejscowość jak i okoliczną przyrodę wykonane w czterech porach roku (wiosna, lato, jesień, zima). W Konkursie może brać udział każdy (zarówno amatorzy jak i profesjonaliści), za wyjątkiem członków Jury. Każdy uczestnik winien zgłosić cztery zdjęcia ilustrujące cztery pory roku. Akceptowane będą tylko zdjęcia wykonane w dobrej jakości o minimalnej rozdzielczości 5 mega pikseli, wykonane aparatem cyfrowym, umożliwiające powiększenie fotografii do formatu A4. Zdjęcia należy zapisać w formacie .jpg na płycie CD i dostarczyć w terminie do 30.09.2016 r. do Gminnego Domu Kultury w Kobiórze. W Konkursie wyłonionych zostanie dwanaście fotografii, które umieszczone będą w kalendarzu pod tytułem : „Kobiór w obiektywie – cztery pory roku” na rok 2017 wydanym przez Gminę Kobiór.

Dla autorów trzech najlepszych zdjęć przewidziano nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Kobiór:

     1. Miejsce 500 zł      2. Miejsce 300 zł      3. Miejsce 200 zł

Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną wydrukowane przez organizatora w formacie A4 i wystawione na wernisażu w dniu 11 listopada 2016 r. w Gminnym Domu Kultury. Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody pieniężne i dyplomy uczestnictwa. Dodatkową formą nagrody będzie publikacja zdjęć w biuletynie informacyjnym Gminy Kobiór. 

 REGULAMIN KONKURSU

CCF20160317_00000

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CCF20160316_00002


 Wielki sukces „Kobiórzan”!

11 listopada 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbyła się kolejna, XII już edycja Turnieju Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. Mariana Cieśli „Jak ze Suszca powędruję”. Wystąpiło kilkanaście zespołów ludowych, a wśród nich Zespół Pieśni „Kobiórzanie”. Kobiórski zespół bierze udział w suszeckim turnieju od 2007 roku, a w roku 2010 udało mu się przywieźć z Suszca Grand Prix.

Przegląd występów konkursowych rozpoczął się o godzinie 15:00. W skład tegorocznego jury wchodzili: prof. dr hab. Krystyna Turek, dr hab. Joanna Glenc  oraz mgr Alojzy Lysko. Na zakończenie wystąpił laureat zeszłorocznego Grand Prix – Zespół Śpiewaczy „Studzieńczanie”, a jako gość specjalny „Bracia Brodziec” ze Słowacji.

„Kobiórzanie” swoim żywiołowym wykonaniem utworów ze Śpiewnika Mariana Cieśli: „Wieczór nad wieczory” i „Kulało się, kulało” oraz wybranej przez siebie pieśni – „Oj duszkiem jeno dziewcze kuku” nie tylko porwali suszecką publiczność, ale także zostali docenieni przez arbitrów turnieju. Najlepszym potwierdzeniem ich doskonałego występu jest przyznanie im przez jury tegorocznego konkursu Grand Prix, które odebrali z rąk Wójta Gminy Suszec Mariana Pawlasa. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Pan Marcin Tuszyński, a akompaniuje Pani Justyna Siemiątkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

image002

image001