„KOBIÓRSKIE GOSPODYNIE SIŁĄ W GMINIE”

dzialaj

 

 

 

 

 

 

Dom Kultury rusza z projektem!

 

Gminny Dom Kultury otrzymał dofinansowanie do projektu „KOBIÓRSKIE GOSPODYNIE SIŁĄ W GMINIE”. Jest to projekt Koła Gospodyń Kobiórskich zgłoszony do konkursu grantowego w ramach programu „Działaj Lokalnie 2020”, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 4.750,-zł. Głównym celem tego projektu będzie poprawa więzi z miejscowością i jej mieszkańcami, nawiązanie współpracy i nowych relacji między mieszkańcami młodymi i dorosłymi przez wspólne spędzanie czasu oraz stworzenie nowych atrakcyjnych form wypoczynku.

Hasło: Wspólnie odpoczywamy, uczymy się, kultywujemy i zachowujemy nasze stare obyczaje! Projekt będzie realizowany do końca 2020 r. i obejmuje następujące działania:

  • wyjazd na grzybobranie połączony z pogadanką na temat zbierania, rozpoznawania i przechowywania grzybów zakończony warsztatami kulinarnymi pt. „Dary jesieni”, na których przygotowane zostaną dania z grzybów
  • zajęcia warsztatowe z dziećmi – pozwolą nie tylko na naukę pieczenia tradycyjnych pierników świątecznych ale także na integrację wielopokoleniową
  • mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Biesiadzie Śląskiej, która szczególnie jest dedykowana seniorom z okazji „Europejskiego Dnia Seniora”
  • na zakończenie projektu przygotowana zostanie tradycyjna śląska Wieczerza Wigilijna

 

Koło Gospodyń Kobiórskich działa przy Gminnym Domu Kultury i zrzesza kilkadziesiąt pań. W styczniu 2021 r. nasze gospodynie obchodzić będą Jubileusz 20-lecia. Spotkania odbywają się w każdą drugą środę miesiąca od godziny 18.00. To okazja, aby przy  kawie wymienić się przepisami kulinarnymi, podyskutować na ciekawe tematy dotyczące prowadzenia domu, pielęgnacji ogrodu czy też sposobów spędzania wolnego czasu. Wszystkie chętne mieszkanki zapraszamy do wstąpienia w szeregi koła.

 

You may also like...