Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

„30-lecie samorządności w Kobiórze”

 

Na początku marca 2021 r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „30-lecie samorządności w Kobiórze”. W konkursie wzięli udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Każdy uczestnik mógł zgłosić minimum jedną parę zdjęć, ale nie więcej niż pięć par fotografii. Tematem zdjęć były widoki przedstawiające Kobiór (zarówno samą miejscowość jak i okoliczną przyrodę) w okresie od 1991 roku do chwili obecnej. Istotą było ukazanie zmian, jakie zaszły w tym okresie na terenie naszej gminy. Każdy autor fotografii zestawił historyczne zdjęcie dowolnego miejsca w Kobiórze w porównaniu ze stanem obecnym (para zdjęć tego samego miejsca). Sześcioro fotografów zgłosiło w sumie 21 par zdjęć, z których pięcioosobowe Jury wyłoniło trzy najlepsze pary fotografii.

IMG-20210305-WA0000

 

I miejsce:  Piotr Machalica

k_2010a

K_2020a

II miejsce: Magdalena Magiera

 PERON

Peron 1

III miejsce:  Piotr Kaczmarczyk

 3a) BIEDRONKA - CRAB 2003 Piotr Kaczmarczyk

3b) BIEDRONKA - CRAB 2020 Piotr Kaczmarczyk

Przyznano także nagrody pieniężne dla laureatów: I miejsce – 700 zł, II miejsce- 500 zł, III miejsce – 300 zł.

Wszystkie nadesłane zdjęcia zostały wydrukowane w formacie A4 i będą eksponowane na wystawie w Gminnym Domu Kultury, której wernisaż będzie miał miejsce podczas tegorocznych Dni Kobióra. Dodatkową formą nagrody jest publikacja zdjęć w biuletynie informacyjnym Gminy Kobiór oraz w planowanej w przyszłości publikacji dotyczącej historii naszej małej ojczyzny.

Drodzy Czytelnicy, zachęcamy do fotografowania widoków naszej miejscowości podczas wiosennych spacerów. Nasza gmina bardzo szybko się rozwija i zmienia. Dlatego niech te fotografie będą formą zachowania pamięci o dynamicznej ewolucji naszej pięknej miejscowości. To co widzimy obecnie za 10 lat może być już tylko fotograficznym wspomnieniem.

You may also like...