Koło Nauczycieli

KOŁO NAUCZYCIELI EMERYTÓW

Byli nauczyciele kobiórskiej szkoły zebrali się pierwszy raz 20 lutego 1998 r. w Gminnym Domu Kultury. Spotkaniu przewodniczył ówczesny Wójt Gminy Stefan Ryt. Celem utworzenia Koła było to, aby nauczyciele będący na emeryturze nie czuli się wyobcowani, mogli się od czasu do czasu spotkać tak, jak kiedyś w pokoju nauczycielskim podzielić się radościami i smutkami, pożartować, pośmiać się oraz spotkać z dziećmi, młodzieżą i czynnymi nauczycielami. Podjęta została decyzja o comiesięcznych spotkaniach. Rok 2018 to już 20 lat wspólnych spotkań.

W naszym gronie widzimy chętnie wszystkich nauczycieli, którzy pracowali w kobiórskich placówkach oświatowych lub poza nimi, ale mieszkają w Kobiórze. Koło nie jest podporządkowane żadnej organizacji związkowej, jednak z każdą chętnie współpracuje. Spotkania mają zawsze radosny i uroczysty charakter, gdyż świętujemy na nich urodziny solenizantów danego miesiąca. Jednak w sposób szczególny przeżywamy spotkania opłatkowe i z okazji Dnia Nauczyciela. Biorą w nich udział zaproszeni goście, a dzieci i młodzież szkolna uświetnia je swoimi występami. Aby odpocząć od codziennych trosk, organizujemy też wycieczki. I tak byliśmy: w Muzeum Chleba w Radzionkowie, w Browarze w Tychach, w sanktuarium w Łagiewnikach oraz w Suchej Beskidzkiej i Lachowicach, w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, w Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, w zagrodzie żubrów w Pszczynie, w Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich, w Wiśle Czarne oraz w Inwałdzie. Uczestniczymy również w wycieczkach i imprezach organizowanych przez Urząd Gminy, Szkoły i Gminny Dom Kultury.

W 2013 roku do Koła należeli: Róża Bromboszcz, Maria Cofała, Irena Cuber, Zofia Czyż, Bronisława Galbierz, Anna Galbierz, Anna Jastrzemska, Irena Jeleń, Łucja Klimek, Władysław Kołoczek, Leokadia Kryut, Agata Kulisz, Danuta Machalica, Halina Mamoń,  Albert Orendorz, Marian Pater, Bogumiła Piszczek, Łucja Ryguła, Zygmunt Ryguła, Emilia Rzońca, Alicja Szymura, Teresa Tabath.

W 2018 roku do Koła należą: Róża Bromboszcz, Maria Cofała, Irena Cuber, Zofia Czyż, Anna Galbierz, Anna Jastrzemska, Irena Jeleń, Łucja Klimek, Władysław Kołoczek, Leokadia Kryut, Agata Kulisz, Bogumiła Piszczek, Elżbieta Pyrtek, Łucja Ryguła, Zygmunt Ryguła, Halina Ryt, Emilia Rzońca, Alicja Szymura, Teresa Tabath.

jhgf

image003 image004 image005 image006 image007 image008 image009