Premiera spektaklu teatralnego w GDK

On tu już jest to komedia inspirowana twórczością Mikołaja Gogola. Spektakl nawiązuje do najbardziej znanej sztuki rosyjsko – ukraińskiego pisarza jaką jest Rewizor. Utwór uznawany za jeden z najważniejszych dramatów XIX wieku, nadal regularnie pojawia się na deskach teatrów całego świata.

Kobiórskie przedstawienie zdecydowanie odbiega od pierwowzoru. Akcja toczy się tu i teraz w niewielkim miasteczku. Przewidywana, pierwsza w historii miejscowości szczegółowa kontrola, napędza niepokój, niepewność a nawet nieuzasadniony strach nie tylko burmistrza ale i wszystkich mieszkańców. Z każdą godziną rośnie napięcie chaos i panika. Radni próbują ustalić jaką działalnością mogą się pochwalić. Tymczasem w lesie znaleziono niespodziewanie rozbity samochód, a niektórzy mieszkańcy ulegają dziwnej, krótkiej, niezidentyfikowanej przemianie.

Autorem i reżyserem przedstawienia jest Adam Szymura, dramaturg, poeta, autor tekstów do piosenek. Przez wiele lat związany był z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Założył i kierował działalnością Teatru Batis w Katowicach. (spektakle dla dzieci i młodzieży). W roku 2003 rozpoczął współpracę ze Służbą Więzienną, gdzie przygotował kilkanaście premier teatralnych na terenie Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Jest laureatem nagród i wyróżnień teatralnych i poetyckich.

Muzykę skomponował Bogusław Szymura.

………………………………………………………

Przedsięwzwięcie Kobiórskie Teatry składa się z osób działających w trzech grupach teatralnych: „Kobiórski Teatr Kulturalny”, „Alamat” oraz „Sine Maius Teatr Bez Przesady”.

Udział w przedstawieniu wziął również kobiórski Chór „ExAnimo. Wszystkie podmioty biorące udział w projekcie mają swoją siedzibę w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze.

Premiera sztuki odbędzie się w Gminnym Domu Kultury w piątek 11 marca o godzinie 19.00. W sobotę 12 marca o 18.00 sztuka zostanie wystawiona po raz kolejny. W GDK można odebrać bezpłatne wejściówki na spektakl.

You may also like...